מדוע לקנות דירה בבניין חדש כשאפשר לשמור על הכסף שלנו בכיס?

בן טויל - מנכ"ל הקבוצה

בן טויל - מנכ"ל הקבוצה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

המון זוגות צעירים ולא צעירים כיום חושבים על קניית דירות חדשות מקבלן, בבניינים חדשים , כמה כיף. תנאים מעולים, הכל מריח חדש אבל הכיס נותר ריק.

רוב הצעירים מתלבטים בין דירה יד שנייה לבין דירה בבניין חדש, עם לובי יפה, חדר כושר מתחת לבניין ועוד מספר דברים פחות מהותיים שאנו מתלהבים מהם.

היום, כמעט כל זוג צעיר שרכש דירה חדשה מקבלן סבור ובטוח שזאת ההצלחה הכי גדולה שלו בחיים, יתכן מאוד והזוג צודק אך האם בדקתם את כלל האלטרנטיבות שלכם? האם בדקתם האם אתם יכולים לקבל את אותה תמורה בפחות כסף? תדעו שכן!

שוק הדירות יד שנייה הוא שוק רחב ומתפתח מאוד, כיום ישנן המון חברות העוסקות אך ורק בחידוש דירות מלא או חידוש חדרים פנימיים בתוך הדירה כמו חידוש חדרי רחצה למשל, לאנשים שמעוניינים למכור את הדירה שלהם וכמה שיותר מהר, מדוע?! אותו זוג המעוניין לשדרג את דירתו ולמכור לחוץ על הכספים האמורים להיכנס ממכירת הדירה אשר ישרתו אותם לקניית הדירה החדשה שלהם – זמן מעולה למשא ומתן עבורכם :).

מחירים – דירות יד שנייה נוגעות לכל כיס אשר הרשה לעצמו לקנות דירה חדשה מקבלן ולחילופין לכאלו שגם לא יכולים להרשות לעצמם לקנות דירה חדשה מקבלן.

הפלוס העיקרי בקניית דירה יד שנייה הוא שברוב השכונות, בדירות מתגוררות אוכלוסייה ותיקה, בוגרת ושקטה.
מעבר לכך, הבנייה הישנה היא יותר מרווחת ויותר גדולה מהבנייה של היום. הדובדבן שבקצפת – מושג שכולכם שמעתם "תמ"א 38/1". פרויקטים אלו מקודמים בשנים האחרונות על ידי המדינה, עוד יותר מקידום בניית בניינים חדשים. המדינה מקדמת תחום זה על מנת לחזק את המבנים ולהעניק לאלו שבינינו שקצת יותר סבלנים לגור בבית יותר מתוחזק, בניין חדש, מרפסת בגודל חדר, מעלית בבניין והכי חשוב – הפחתה משמעותית בקניית הדירה.

לסיכום, מהם הרווחים המשמעותיים שלנו ברכישת דירה יד שנייה?

  • מחיר יותר זול.
  • גודל הדירה – משודרג.
  • שכונה ותיקה ושקטה.
  • רווח כלכלי עתידי.

למען הסר ספק,
דירה יד שנייה לא תהיה ברמה איכותית כמו של דירה חדשה מקבלן,
לרוב דירות היד שנייה יהיה בלאי מסוים אך הפיתרון לכך והתיקון של זה יהיה ויישאר עדיין יותר כלכלי. גם במידה ורכשתם דירה יד שנייה ונותר לעשות בה עוד תיקונים מסוימים אני מבטיח שתישארו עם עודף שיאפשר לכם לנסוע לחו"ל, לרכוש רכב חדש או סתם לפנק את האישה שלכם 🙂

מה הכללים החשובים שחשוב לבדוק או לשפר בעת רכישה וכניסה לדירה יד שנייה?

בדיקה מקיפה של מערכות החשמל והמים.
החלפת המערכות במידת הצורך.
שדרוג חדר הרחצה .

  • שדרוג/ החלפת המטבח
  • ריצוף הדירה .
  • הקטנת החלל הגדול בבית והפיכתו לחדר נוסף ( במידת הצורך של דיירי הבית).
  • צבע ותיקונים.

לאחר בדיקות אלו וביצועם יש לכם דירה חדשה עם שקט להמון שנים , וחיסכון של עשרות אלפי שקלים.

אז מה אתם אומרים? דירה חדשה מקבלן? או דירה יד שנייה?

אשמח לדעתכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

סגירת תפריט